فراخوان

پیام همبستگی به کوشندگانِ راستینِ راه آزادی، استقلال و عدالت اجتماعی در ایران

اصولِ «کوشندگان» برای ائتلافِ بزرگِ ملی

طرح پيشنهادی جدایی ادیان و مذاهب از حکومت و دولت

بایگانی

همراه تارنما شوید

Facebookgoogle_plus

امیر هوشمند ممتاز / تهاجم تروریستی به دو نقطه تهران به چه هدفی اجرا شد؟

با توجه به اطلاعاتی که تا کنون از سوی وسائل ارتباط جمعی در رابطه با پیش آمد های تروریستی و برنامه های سیاسی، در جهان و به ویژه در خاورمیانه منتشر شده است و در رابطه با منشاء و هدف از اقدامات تروریستی در تهران، گفتگوها و نظرات متفاوتی بدنبال داشته است. دو سه روز قبل از حملات تروریستی در تهران، چهار کشور عربی، همه روابط خود را با قطر قطع کردند که بسیار حیرت آور و بی سابقه بود و یکی از دلائل این اقدام را روابطی بین ایران و قطر عنوان نمودند که بر خلاف استراتژی سیاسی عربستان سعودی بود. پیش از این قطع روابط، عربستان سعودی از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و تعداد زیادی از کشور های عربی و اسلامی برای یک نشست بزرگ و پر سر و صدا دعوت به عمل آورد . در آن نشست به شدت به  ابران و رژیم جمهوری اسلامی حمله نمودند. آن ها ایران را متهم به آشوب و فعالینهای تروریستی و دخالت در امور داخلی دیگر کشورهای خاورمیانه نمودند. دولت امریکا و در راس آن دونالد ترامپ بارها به جمهوری اسلامی تذکر داده و گاه شدیدا حملات لفظی نمودند و سیاست های دولت اوباما را که نوعی از همکاری با جمهوری اسلامی بوده، محکوم کردند.

اکنون سردمداران جمهوری اسلامی، حملات تروریستی به تهران را که 13 کشته و بیش از 40 زخمی بر جای گذاشت، آن را کم اهمیت قلمداد نموده و کوشش کرده اند تا از تلفات مردم ایران در یک اقدام تروریستی براحتی عبور نمایند، بطوری که بنظر میرسد آنان قبل از بروز حادثه از آن با خبر بوده اند! ایشان در 38 سال گذشته برای جان مردم ایران کوچک ترین ارزشی قائل نشده اند. همچنان که خمینی از روز اول ورود به ایران تا توانست خشونت و آدمکشی را به پیروان خود آموخت و در عمل به اجرا گذاشتند.  

حال که بعد از سال ها، آن بذری را که کاشته بودند بصورت تروریستهای عرب زبان از گوشه و کنار کشور با راهنمائی و کمک عوامل خارجی ظاهر شده اند باید درو کنند . اگرچه شوربختانه افرادی بی گناه در این میان تلف شده اند و ما به بازماندگان آن ها تسلیت میگوئیم، باید اساسا عملیات تروریستی  را بهر شکل و نوع آن محکوم کرد . مسئولیت این گونه کشتار های بیرحمانه بر گردن متولیان جمهوری اسلامی است که  باحتمال زیاد تکرار خواهد شد.

دکتر امیر هوشمند ممتاز

09.06.2017

به اشتراک بگذارید

Facebookgoogle_plus

RSS اخبار دویچه وله